Haber

Sıcak hava hizmete engel değil

Hava sıcaklıklarının rekor seviyelere ulaştığı yaz günlerinde Osmangazi Belediyesi bünyesindeki Somuncu Baba Gönül Fırını, hayırseverlik ve yardımlaşma duygularını artırdı. Gölgede durmanın dahi zor olduğu bu günlerde, 100 dereceye ulaşan fırınlarda görevli ustalar tarafından her gün 6 bin ekmek üretiliyor ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Osmangazi Belediyesi, Ulucami’nin yapımında işçilere ekmek dağıtan Somuncu Baba’nın 630 yıllık mirasını yaşatmaya devam ediyor. Hava sıcaklıklarının tarihi seviyelere ulaştığı bu günlerde sosyal sorumluluk alanında hizmetlerini sürdüren Osmangazi Belediyesi, Somuncu Baba Gönül Fırını’nda her gün 6 bin adet ekmek üreterek ihtiyaç sahiplerinin adreslerine ulaştırıyor. Dışarıda 40 dereceyi aşan, fırının başında ise 100 derece sıcaklıkta çalışan ekmek ustalarının sevgi ve emekle yoğrulmuş hamurları ile pişen ekmek artık fırınların kapısına kadar ücretsiz bırakılıyor. muhtarlarca belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlar, üzerlerindeki duman dağılmadan önce.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Somuncu Baba’nın mirasını yüzyıllar sonra yaşatmanın huzuru içinde olduklarını belirterek, “Hiçbir vatandaşımız aç kalmasın diye çalışıyoruz. Hava sıcaklığı ne olursa olsun ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ediyoruz. Bu zorlu hava koşullarında bile fırınlarımızda ekmek üretmeye devam ederek vatandaşlarımızın yüzünü güldürüyoruz. Somuncu Baba Gönül Fırını sadece ekmeğin pişirildiği değil, umutların yeşerdiği bir fırındır.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kilimli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu